"Ey oğul, insanı yaşat ki, devlet yaşasın"

ŞEHMUZ ALTIN

Demosu olan bir hayatı yaşıyoruz öylesine...

Hayatı Yaşamak, inatlaşmak, İnanmak ve Güvenmek.... İşte bu esaslı mesele...

ŞEHMUZ ALTIN

ŞEHMUZ ALTIN

E-posta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
Yayınlandığı kategori Blog

Patron Mutlu Son İstiyor ama ya BİZ

Cuma, 30 Aralık 2022 20:50

Dur bir saniye okumayı bırak…

En yakındaki saate odaklar bir dakika boyunca. Sadece zamanın nasıl ilerlediğine bak. Nasıl kendini tükettiğini gör.

Nasıl mı?

Saniyeler birbirini kovarlar dakikaları yakaladı. Dakikalar ise hız almaya başladı saatin ensesinden yapıştı.

Yayınlandığı kategori Videolar

BIRAZ REKLAM YAPALIM...

Perşembe, 01 Eylül 2022 15:47
Yayınlandığı kategori Yazılar

Demosu olan bir hayatı yaşıyoruz öylesine...

Pazartesi, 05 Eylül 2022 03:56

22 Haziran 1984 yılında doğdu.

Ailenin en büyük çocuğudur.

Babası Alpagut Dodurga Maden’den emekli, annesi ise ev hanımıdır.

İlköğrenimini Çorum İli Dodurga İlçesi Ayva Köyü İlkokulunda başarı ile tamamladı. Ortaöğrenimini tamamlamak için ailesiyle birlikte Çorum’a yerleşti. Eğitimine Atatürk ortaokulunda devam etti.

Ortaokulu tamamladıktan sonra Cumhuriyet Lisesi’ne kaydını yaptırarak Spor Bölümü’nü başarı ile tamamladı.

Lise yıllarında ailesine destek amacıyla Çorum’da çeşitli tavuk çiftliklerinde geçici personel olarak çalıştı. Üniversite sınavında istediği bölüme yerleşememesi ve maddi imkânsızlıklardan dolayı iş hayatına atıldı. Resmi iş hayatına Çorum Merhaba Gazetesi’nde haber muhabiri olarak başladı.

Haber muhabirliğinin yanı sıra Ortadoğu Gazetesi ve Önce Vatan Gazetesi Çorum muhabirliklerini de yürüttü. Ortadoğu Gazetesi Çorum Bölge Temsilciliği görevine getirilmesinin ardından yerel gazetedeki görevinden ayrıldı.

Ortadoğu Gazetesi Çorum Bölge Temsilcisi unvanı ile daha sonra Yazı İşleri Müdürlüğü görevini yürüteceği Çorum Önder Gazetesi’ni çıkarmaya başladı. Gazetecilik döneminde bazı sivil toplum kuruluşlarını yakından tanıdı ve bazı çalışmalara katılmaya başladı.

Sağlık sebeplerinden dolayı iş hayatına kısa bir ara vermek zorunda kaldı.

Kısa bir süre sonra Çorum’da etkin ve verimli çalışma sağlayabilecek sivil toplum kuruluş çalışmalarına katıldı. Kısa süre içerinde güçlü bir ekip ile birlikte Açaray Eğitim Kültür Gençlik Derneği’nin kurucusu ve kurucu genel sekreteri olarak çalışmalara başladı.

Dernek yöneticiliği döneminde birçok önemli projenin içinde yer aldı. 81 il ve 16 ülkede temsilciliklerin oluşturulması ile ilgili başarılı bir çalışma yürüttü.

Dernek Yöneticiliği döneminde;

  • Sokak çocuklarının topluma kazandırmaya yönelik “Sokak Çalışmaları”
  • Hitit Gençlik Buluşması (81 ilden 6 ülkeden gençlerin katılımıyla gerçekleştirildi)
  • Bitirdiğin yerde bırak kitap kampanyası
  • Yaşanabilir bir dünya içi el ele sosyal sorumluluk projesi,
  • Gençlerin sosyal, kültürel ve kişisel gelişimlerine yönelik “Gençler Sosyalleşiyor” başlığı altında eğitim programları

Dodurga ve Oğuzlar ilçelerine bağlı köyler arasında sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı gerçekleştirmek amacıyla Çaybaşı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin kurdu ve bir dönem yönetim kurulunda görev yaptı. 2010 yılında 5 bin kişinin katıldığı Birinci Çaybaşı Türkmen Şöleni’nin koordinatörlüğünü yürüttü.

Çorum’da güçlü ve üretken bir gençlik yapısının oluşturulması amacıyla;

Gençlik Spor İl Müdürlüğü Mahmut Atalay Gençlik Merkezi’nde gönüllü gençlik çalışanı oldu,

Bütüncül gençlik politikalarının oluşturulması ve Güçlü Çorum’un itici gücü konumuna gelebilecek Çorum Kent Konseyi’nin Gençlik Meclisi’nin kuruculuğunu ve iki dönem meclis başkanlığını yaptı.

Meclis başkanlığı döneminde;

  • Çorum’da bulunan siyasi parti, sivil toplum kuruluşları gençlik birimleri ile ortak çalışmalar yapılmasına yönelik grup toplantıları gerçekleştirdi. Yaptığı çalışmalarla güçlü ve etkin bir gençlik yapılanması oluşturdu.
  • Çorum Gençlik Meclisi’nin yürüttüğü çalışmaları, ulusal alanda “Marka Kent Çorum” vurgusu ile duyurmak amacıyla “Ulusal Gençlik Parlamentosu”nda Çorum delegesi olarak iki dönem yer aldı.
  • Çorum’da gençlik alanında sivil inisiyatifin oluşmasına yönelik gençlik çalışmalarını koordine etti.
  • “Çorum Gençlik Kültür Evi” oluşturulmasına yönelik proje merkezli lobi çalışmalarını yürüttü. Şuan belediye tarafından oluşturulan Gençlik Merkezlerinin temel felsefesini lobi çalışmaları oluşturmaktadır.

Çorum’da yaptığı çalışmaları ulusal alanda yaygınlaştırmak amacıyla Gençlik Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda Gönüllü Gençlik Çalışanı unvanı ile çalışmak için Ankara’ya taşındı.

Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı’nda çalıştığı dönem içerisinde birçok uluslararası eğitim, toplantı ve seminere Türkiye Cumhuriyeti adına katıldı. Birçok uluslararası festivalde organizasyon sorumlusu olarak görev yaptı.

Gençlik Spor Bakanlığının kurulmasıyla birlikte görevine Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü Gençlik Kampları Birimi’nde devam etti.

2012 yılı ocak ayında evlilik sebebiyle Bosna Hersek’e taşındı. 2012 yılından itibaren Bosna Hersek ve Türkiye arasındaki mevcut işbirliği çalışmalarını güçlendirmek ve yeni işbirlikleri kurmak amacıyla çalışmalarını sürdürdü.

Bu doğrultuda, Balkan ve Türk Platformu’nda yürütme kurulu üyeliği ve Bosna Hersek koordinatörlüğü görevlerini gönüllü olarak yer aldı.

Yine aynı zamanda kuruculuğunu olduğunu Bosna Hersek Balkan ve Türk Platformu Derneği ve Bosna-Hersek Sivil Toplum Geliştirme Derneği’nde Başkan Yardımcılığı ve Yerli Düşünce Derneği Bosna-Hersek Temsilciliği görevlerini de gönüllü olarak hizmet etmiştir.

Bosna-Hersek’te Türk Diasporasının bir araya gelmesi özellikle “Güçlü Ülke Güçlü Türkiye” misyonuyla çalışmalar sürdüren ve 17-25 aralık FETÖ’nün devletimize yönelik gerçekleştirdiği eyleminin ardından FETÖ ile mücadele amacıyla kurulan Türk Bosna-Hersek İş Adamları Derneğinde Genel Sekreter Mayıs 2015 – Şubat 2017 tarihleri arasında gönüllü olarak üstlenmiştir. Görev süresi içerisinde;

Bosna-Hersek’te Türk diasporasının bir araya gelmesine yönelik “Lobi çalışmalarını” başlatmış ve Türk diasporası etkinlikleri kapsamında bir çok toplantı ve Türk ailelerinin katılımıyla Diaspora geçelerini koordine etmiştir.

FETÖ’nün ülkemizde gerçekleştirdiği çalışmalara yönelik “TheGulen-Bir Gladyo Projesi" Belgeseli” gerekli izinleri alınmasıyla birlikte 30 bin adet DVD yapıp Bosna-Hersek’te devlet kurum ve kuruluşlarında çalışanlarına sivil toplum yöneticilerine ve ülkenin farklı bölgelerinde gösterimler yapılamasına yönelik organizasyon çalışmalarını koordine etti.

Türk diasporasının  FETÖ’ye karşı organize etmek ve bir araya getirmeye yönelik Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Kültür ve Turizm Eski Bakanı Yalçın Topçu’nun Bosna-Hersek ziyaretlerinde koordinasyon görevi üstlenmiştir.

15 Temmuz 2016 FETÖ Darbe Girişimi Gecesi Saraybosna’da yaşayan Türk vatandaşlarının bir araya gelmesi ve Darbeye karşı Türk Diasporasının tepkisini ortaya koymasında aktif rol almış ve 29 Temmuz 2016 “Dik Dur Eğilme Bosna-Hersek Seninle, Bosna-Hersek Demokrasi Nöbeti” programının sorumluluğunu ve koordinatörlüğünü yapmıştır. 

Bosna-Hersek’te aktif çalışma hayatına Nisan - Kasım 2012 tarihleri arasında gönüllü olarak başladığı Saraybosna Yunus Emre Enstitüsünde Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak 21 Kasım 2012 - 8 Mayıs 2018 yürütmektedir. Tarihleri arasında sürdürmüştür.

10 Mayıs 2018 tarihinden itibaren Yunus Emre Enstitüsünde Etkinlik Sorumlusu olarak görev yapmaktadır.

Boşnakça, Hırvatça, Sırpça, Karadağça bilmekte olup Makedonca, Bulgarca, Rusça ve Slovence temel düzeyde bilmektedir .

Evli ve iki çocuk babasıdır.

Yayınlandığı kategori Blog

YINE BIR HAYAL KURDUM GÜLMELI….

Çarşamba, 30 Kasım 2022 03:52

Evet yine bir hayal kurdum gülmeli….

Öyle böyle değil gözlerden yaş gelircesine gülmeli olanından…

Hayal kurmakta yassağ değil ki ağam, para harcamaya ne hacet…

Yayınlandığı kategori Blog

UZAKTAN BIR SES DUYULDU

Pazartesi, 05 Eylül 2022 03:51

Kim uzaklara dalıp da geçmişin sesini duyabilir. Bir an kendime bunu sordum. Cevabını hala arıyorum. Sanırım bir gün bulabilirim. Sonunda bende uzaktan gelen o sesi duyabilirim. Size kısaca dedikodu misali duyduğum o sesi anlatacağım.

Yayınlandığı kategori Blog

SENI HIÇ UNUTMADIM KI…

Pazartesi, 05 Eylül 2022 03:50

Size bugün 29 yıl önce eylül ayındaki hikayeleşen bir olaydan bahsedeceğim.

Dediğim gibi 29 yıl önce bir sabah telaşı vardı. Korku ile birlikte heyecan dolu bir telaştı. Yufka ekmek arasına veya somun ekmek arasında hazırlanmış yanında imkanı olanlar için tenike kola olmayanlar için pekmezden yapılmış şerbetin olduğu küçük kumanyalar. Ve dahası yeni alınmış defterler ve kalemlerle doldurulmuş çantalar.

Yayınlandığı kategori Blog

ASLINDA BEN KORKUYORMUŞUM

Pazartesi, 05 Eylül 2022 03:49

Önce ayak parmakların uyuşmaya ve karıncalanmaya başlar. Ayaklarındaki kanın çekildiğini hissedersin. Bunu apaçık bir şekilde yaşarsın. Ardından gözlerin kararmaya başlar.

Önceki123Sonraki
Sayfa 1 / 3